Batavia
Niks zo fijn als een rijkgevulde maaltijdsoep die je ook nog eens in een half uur op tafel zet. Daarom vandaag, na onder andere de tom kha kai en soto, weer een waanzinnig lekker soepje: laksa Betawi. In Azië refereert laksa aan een soep met noedels. Vooral in Maleisië heb je tal van variaties. De ‘onze’ komt uiteraard uit Indonesië. Batawi verwijst namelijk naar het vroegere Batavia. Hetgeen tegenwoordig Jakarta heet. We maakten trouwens al eens eerder gerechten met verwijzing naar Betawi. Deze heerlijke ajam Betawi en deze soto Betawi. Serveer met gebakken uitjes, een schijfje limoen, kroepoek en extra sambal naar smaak. Aan de slag!
25 reacties
Heeerlijke soep!!
We hebben gesmuld
De soep is gaan schiften. Hoe kan ik dit herstellen?
Langzaam blijven verwarmen en zo nu en dan roeren. Vooral niet té snel verwarmen. Op zich maakt het niet heel veel uit als kokosmelk wat schift.
Ook dit recept is weer super lekker! De Indische laurier en limoen blaadjes nog niet gevonden hier, maar met gewoon laurier en limoen ook heerlijk! Mijn kinderen vinden deze soep op de favorieten lijst passen 😘
Nooit meer saai eten!!! Deze laksa zojuist weer gemaakt voor vrienden die morgen op bezoek komen. Ik heb ‘m met mie gemaakt zodat het nog beter vult. Super lekker!
Boy, dit is echt een fantastisch recept. Ook niet jullie enige briljante recept trouwens, mijn leven is gewoon ontzettend verbeterd nu ik meermaals per week mijn kooksessie begin met ‘mix ingredienten a, b, c en d t/m q in de kom van de staafmixer’. Wat een wereldvinding, die boemboes van jullie, iedereen kan het doen, geen gedoe met vijzels of zoiets, niet elke keer kardemompeulen of korianderzaden roosteren, weet ik het wat. Heerlijk. Ik ben bijna geneigd het apparaat zo’n prominente plek op ons kookeiland te geven, je weet wel, waar normale mensen hun mintgroene Kitchenaid hebben staan.
Los daarvan komen jullie ook over als ontzettend leuke kerels, dus ik heb niet het idee dat de kookblogpolitie achter me aankomt als ik toegeef wel eens stiekem twee ‘gewone’ laurierblaadjes ipv indische laurier in de pan te laten ronddrijven… 🙂 Inmiddels heb ik ze wel gekocht trouwens, ons hebben jullie echt overtuigd van jullie versie van de Aziatische keuken!
Bedankt voor je ontzettende leuke reactie en compliment! Fijn dat je onze aanpak van recept beschrijving waardeert en je zo geniet van de recepten. Onze recepten zijn echt ter inspiratie en een ‘rode draad’ maar geef er vooral je eigen draai aan! Het is maar net wat jij lekker vindt en vooral proeven. Enne.. die staafmixer lekker een prominente plek in je keuken geven, die ga je nog vaak nodig hebben! 🙂
Lekkere soep met makkelijk recept. Ik heb er zelf nog wat wortel en boontjes bijgedaan voor de groente. Het was erg lekker!
Fijn Karin dat de laksa in de smaak viel! Lekker ook die toevoeging van extra groente 🙂
Vandaag pas jullie site ontdekt en gelijk deze soep gemaakt samen met de kip pasteitjes.. Allebei super lekker. Voor herhaling vatbaar.
Dank jullie wel voor het delen.
Wat lekker Naomi! Fijn dat de recepten in de smaak vielen 🙂