Home Erik's Asia Verfijnde Foe Yong Hai (mét of zonder kip)

Verfijnde Foe Yong Hai (mét of zonder kip)

door SmaakMenutie
Foe yong hai

Lekkerder dan de afhaalchinees

Naast de babi pangang waarschijnlijk het meest bestelde gerecht bij de afhaalchinees: foe yong hai. Ik moet eerlijk zeggen dat ik de versie van de gemiddelde afhaalchinees echt niet weg krijg. Vooral de dikke stukken champignon gecombineerd met een enorm dikke saus zorgen voor weinig subtiliteit. Daarom hierbij een ietwat verfijndere versie van de foe yong hai met kip. Maar wel eentje die zóveel lekkerder is dan van de afhaalchinees. En voor de vegetarische variant laat je de kip gewoon achterwege. We maken er ook een supersimpel sausje bij. En je zet hem zo op tafel. Serveer er lekker een babi gerechtje bij (bijvoorbeeld babi ketjap of babi smoor) en klaar is kees. Of maak er de allerlekkerste nasi of mihoen bij 😉

Foe yong hai

Foe Yong Hai

Print dit recept
Personen: 4 Bereidingstijd:
Beoordeling 4.2/5
( 43 keer gestemd )

Ingrediënten

100 g kipfilet (optioneel)
50 g taugé
30 g bamboe scheuten
5 eieren
3 stengels lente-ui
2 tenen knoflook
1 prei
1/2 rode paprika
5 el melk

Voor de saus:
5 el ketchup
1 el gembersiroop
1 el ketjap manis
1 tl sambal oelek

Zo maak je het

  • Deze eerste stap is optioneel. Wil je hem helemaal vegetarisch dan laat je de kip achterwege. Kook één kleine kipfilet van circa 100-150 gr in een laagje water gaar in ongeveer 8-10 minuten. Haal de kip daarna met twee vorken uit elkaar of snijd in hele kleine stukjes.
  • Snijd ondertussen 1/2 paprika in kleine blokjes, 1 prei in smalle have maantjes, een handje bamboescheuten in stukjes en 3 stengels lente-ui in smalle ringetjes. Maak ook 50 gr taugé schoon.
  • Doe alle gesneden groenten en de kip in een ruime kom en klop hier grondig 5-6 eieren doorheen samen met 5 el melk. Voeg ook 2 fijn geperste tenen knoflook toe en een flinke snuf zout en peper. Voeg 1 tl sambal toe of een rode peper als je van wat meer pit houdt.
  • Neem een ruime koekenpan en bak een mooie dikke omelet. De melk zorgt dat hij lekker luchtig wordt.
  • Maak ondertussen een sausje door 5 el ketchup te mengen met 1 el gembersiroop, 1 el ketjap en 1 tl sambal. Varieer met de ingrediënten voor meer pit of liever een wat zoetere saus.

Foe yong hai recept Foe yong hai maken Foe yong hai vegetarisch Foe yong hai met kip

Heb je dit gemaakt?

Laat het ons weten via onze Instagram, Facebook of Twitter met @SmaakMenutie of #SmaakMenutie. We zijn benieuwd naar het resultaat!

12 reacties

Gerald 22 juni 2019 - 17:24

Inderdaad beter asl van de Chinees, hoewel die foe-yong-hai altijd wat luchtiger lijkt. Ook het sausje is enak!!!!

Reply
SmaakMenutie 25 juni 2019 - 12:28

Haha leuk om te horen!

Reply
Marlein 2 april 2020 - 08:17

Gewoonweg heerlijk!

Reply
SmaakMenutie 2 april 2020 - 11:08

Fijn dat het in de smaak viel!

Reply
Wia 4 april 2020 - 10:29

Heerlijk. Al twee keer gegeten. Ook omdat het potje bamboescheuten nog niet op was. Kunnen jullie meer recepten met bamboescheuten plaatsen? Kun je bamboescheuten ook invriezen?

Reply
SmaakMenutie 6 april 2020 - 13:04

Fijn dat onze foe yong hai in de smaak valt! 🙂 We zullen het op ons to-do lijstje zetten. Ik heb geen idee of je ze in kan vriezen, lijkt me wel (eerst even goed uit laten lekken dan)

Reply
Femmie 6 mei 2020 - 07:24

We hebben dit gisteren gegeten, met de mihoen. Mijn zoons zeiden: deze moet in het schrift! Dat betekent dat ze het superlekker vonden. Pasta met chorizo is hier ook favoriet!

Reply
SmaakMenutie 6 mei 2020 - 08:58

Haha leuk om te horen Femmie dat de foe yong hai ook bij de kids in de smaak viel! Bedankt voor het compliment 🙂 En lekkere combi met de mihoen!

Reply
Manolito van Galen 9 augustus 2020 - 11:38

Hoi Erik en Tim,

Ziet er heerlijk uit.
Ik houd niet van melk.
Is het mogelijk daarvoor in de plaats kokosmelk te gebruiken?
Alvast hartelijk dank voor jullie antwoord.

Groetjes,

Manolito

Reply
SmaakMenutie 11 augustus 2020 - 11:19

Thanks Manolito! Ja deze foe yong hai is ook heerlijk. Je kan inderdaad ook prima kokosmelk gebruiken, geen probleem. Geniet ervan!

Reply
Elly 28 augustus 2020 - 19:19

Het was weer een toppertje,heerlijk?

Reply
SmaakMenutie 30 augustus 2020 - 15:32

Dat horen we graag Elly, fijn dat het in de smaak viel! 🙂

Reply