Home Pasta Spaghetti met olijventapenade

Spaghetti met olijventapenade

en blokjes pancetta

door SmaakMenutie
Spaghetti met olijventapenade en gegrilde paprika

Simpel maar smaakvol

Op dagen dat we snel iets op tafel willen zetten en zin hebben in iets simpels maar smaakvol, is deze spaghetti met olijventapenade en gegrilde paprika onze redder in nood.

Binnen een half uur kunnen we aan tafel met een heerlijke bord pasta. Lekker vol en rijk van smaak dat het haast voelt alsof we uren in de keuken hebben gestaan. De combinatie van olijventapenade, zoete paprika en zoute pancetta doet het sowieso altijd goed. En met een handje Parmezaanse kaas maken we het geheel af.

Pasta pancetta

Olijventapenade

Olijventapenade is een kleine smaakbom. Of je nu kiest voor groene of zwarte olijven (of een combinatie), die krachtige smaak geeft net dat beetje extra op je bord. Bovendien zit tapenade boordevol gezonde vetten die goed zijn voor hart en bloedvaten.

We kopen vaak gewoon een goed potje in de winkel, maar maken het ook graag zelf met olijven, ansjovis, knoflook, olijfolie en wat citroensap. Even in de hakmolen en klaar. Het voordeel van zelf maken? We bepalen zelf hoe grof of smeuïg we ‘m willen.

Gegrilde paprika

Gegrilde paprika is nog zo’n smaakversterker in dit gerecht. Door het grillen karamelliseert de paprika licht en krijgt hij een zachtere, zoetere smaak. We gebruiken vaak de kant-en-klare geroosterde paprika’s uit een pot; die zijn handig, snel én verrassend goed van smaak.

Pasta tapenade ingrediënten

Ze zorgen bovendien voor kleur en textuur in de pasta. Even in stukjes snijden en toevoegen aan de saus. Het maakt het gerecht net even wat spannender.

Alles samen in één pan

Na het maken van de saus en het koken van de spaghetti mengen we alles in één pan. De olijventapenade vormt samen met de kookroom, witte wijn en de gesmolten Parmezaan een simpele maar smaakvolle saus. We voegen nog wat extra olijven toe voor een extra bite.

Pasta met tapenade

En dan… opscheppen, serveren met een frisse salade en een extra snuf Parmezaan erover. Dit is comfortfood op z’n best. Super eenvoudig, snel en vol smaken die in balans zijn. Een doordeweekse klassieker waar we elke keer weer blij van worden.

Spaghetti met olijventapenade en gegrilde paprika

Spaghetti met olijventapenade en pancetta

Personen: 2 Bereidingstijd:
Beoordeling 4.3/5
( 49 keer gestemd )

Ingrediënten

  • 295 g gegrilde rode paprika
  • 160 g spaghetti
  • 100 g pancetta blokjes (of spekblokjes)
  • 60 g olijventapenade
  • 30 g Parmezaanse kaas
  • 150 ml kookroom
  • 100 ml witte wijn
  • 1 teen knoflook
  • 1 sjalot

Zo maak je het

  • Kook 160 g spaghetti in circa 11-13 minuten al dente.
  • Bak ondertussen in een ruime pan 100 g pancetta enkele minuten aan. Voeg vervolgens 1 gesnipperde sjalot en 1 fijngesneden teen knoflook toe en fruit deze even mee.
  • Snijd 1 pot gegrilde paprika in stukjes en voeg deze toe aan het geheel. Bak even kort mee.
  • Schenk circa 100 ml witte wijn bij het geheel en breng tegen de kook. Schenk vervolgens ongeveer 150 ml kookroom erbij en meng 2 flinke el (ongeveer 60 g) olijventapenade door de saus.
  • Voeg ook ongeveer 30 g Parmezaanse kaas toe. De saus zal wat binden. Zet het vuur laag als de spaghetti nog niet klaar is.
  • Giet de spaghetti af en meng door de saus. Voeg naar smaak wat extra (groene) olijven toe en serveer met extra Parmezaanse kaas.

Spaghetti met olijventapenade en gegrilde paprika

Heb je dit gemaakt?

Laat het ons weten via onze Instagram of Facebook met @SmaakMenutie of #SmaakMenutie. We zijn benieuwd naar het resultaat!

Misschien valt dit ook in de smaak