Mild-pittig vleesgerecht met aardappel
Ik kan het mij nog goed herinneren, toen wij 1,5 jaar geleden in Thailand waren. Naast deze heerlijke Thaise Tom Kha Kai (soep) stond de Massaman curry ook veelvuldig voor ons op tafel. Een mild-pittig vleesgerecht met aardappel. En hoe langer je het stooft, hoe lekkerder. Het vlees valt helemaal uit elkaar na een aantal uur. Waardoor het in je mond smelt zo zacht! Maak er lekker wat rijst bij.
Heb je dit gemaakt? Laat het ons weten via onze Instagram, Facebook of Twitter met @SmaakMenutie of #SmaakMenutie. We zijn benieuwd naar het resultaat!
16 reacties
Ik heb deze gisteren gemaakt in mijn crockpot. Zoooo lekker. Lekkerder zelfs dan bij de thai waar we regelmatig afhalen. Echte aanrader!
Hoi Michaël, wat leuk om te horen! Dat is echt een compliment 🙂 Goed idee om het in de slowcooker te maken. Groetjes, Tim – SmaakMenutie
Michaël,
Hoe lang en op welke stand heb je dit gedaan??
Hoe lang in de Crockpot? En high of low?
Oh ik heb dit laatst geproefd bij de Thai en nu moet ik het zelf maken. Deze ziet er erg goed uit, ga ik snel proberen!
Dankjewel! Deze is inderdaad heerlijk 🙂 Heel veel kookplezier!
Suggestie welke groenten je hier bij eet?
Hoi Tanja, omdat het een vrij kruidig gerecht is zou ik een frisse komkommersalade erbij eten of bijvoorbeeld atjar ketimoen (weliswaar niet Thais, maar prima te combineren). Of je stooft er wat groenten mee bij de rest. Bijvoorbeeld paprika, sperziebonen, courgette etc. Maar persoonlijk zou ik zeggen alleen frisse komkommer!
Dit is echt één van mijn lievelingsgerechten…! Ook mijn man vind het heerlijk. Zo makkelijk en goed van tevoren klaar te maken. Ik laat het minimaal 4 à 5 uur opstaan. Echt een aanrader…bedankt! Groetjes, Patty
Hoi Patty, dat vinden wij heel leuk om te horen! Het is ook wel een grote favoriet van ons inmiddels 🙂 En inderdaad, hoe langer stoven hoe beter. Mmm! Groetjes, Tim- SmaakMenutie
Hallo mannen, ik heb het vorige week gemaakt en we vonden het erg lekker. Ik schrok een beetje van de smaak van de vissaus die lange tijd bleef overheersen. Ik heb er een blikje tomatenpuree bijgedaan en een schep bruine suiker en wat extra limoen. Ik had het nog nooit gegeten. De smaak was intens, het vlees super zacht, het was heerlijk! Ik kom steeds vaker bij jullie lekkere gerechten halen! Dank jullie wel!
Fijn dat het in de smaak viel! Klopt, vissaus kan wat overheersend zijn. Het is net wat je lekker vindt. Wellicht volgende keer een tl minder. Maar je hebt het goed opgelost met de tomatenpuree en de bruine suiker. En ja, hoe langer je het vlees stooft, hoe zachter het wordt. Zodat het smelt op je tong, heerlijk! Leuk dat je vaker bij ons gaat komen, we hebben nog een hoop lekkers op de site staan. Groet, Erik- SmaakMenutie
De curry staat nu al een mooie poos te pruttelen. Laat het lekker staan de rest van de avond! En morgen lekker smullen (hoop ik).
Lekker Rianti, hoe langer hoe beter. Laat het smaken! 🙂
Gisteren in de crockpot, vandaag gegeten. Heerlijk! Lekkerder dan bij de Thai. Deze komt vaker op tafel!
Dat is een groot compliment, leuk om te horen Liesbeth 🙂