Home Erik's Asia Broodje Indische pulled chicken

Broodje Indische pulled chicken

door SmaakMenutie
Broodje Indische pulled chicken

Een heerlijke twist op ajam ketjap

Eerder maakten we al een heerlijk broodje pulled chicken, maar vandaag geven we hier een Indische draai aan. Deze variant doet je waarschijnlijk wel denken aan ajam ketjap, het bekende kipgerecht uit de Indische keuken.

Door de kip langzaam gaar te koken en vervolgens te vermengen met een heerlijke kruidige (ketjap)saus, ontstaat een smaakexplosie die perfect samengaat met een zacht Surinaams puntje. Een broodje Indische pulled chicken is eenvoudig te maken en ideaal voor de lekkere trek!

Pulled chicken

Smaakvolle boemboe

De basis van de saus is natuurlijk een zelfgemaakte boemboe die mede zorgt voor diepe en volle smaken. We maken deze van fijngehakte sjalotten, knoflook en rode peper die we aanfruiten tot ze heerlijk geurig zijn. Deze boemboe is eigenlijk de basis van veel Indische boemboes.

Boemboe pulled chicken
Zelfgemaakte boemboe

Perfecte pulled chicken

Om de kip de juiste structuur te geven, garen we deze langzaam tot hij boterzacht is en gemakkelijk uit elkaar valt. Met twee vorken plukken we de kip tot fijne stukjes, waardoor hij optimaal de smaken van de saus opneemt. De saus bestaat uit een combinatie van ketjap manis, ketchup en gula djawa (palmsuiker), wat zorgt voor een perfecte balans tussen zoet, hartig en umami. Het resultaat? Een heerlijk smeuïge pulled chicken met een authentieke Indische touch.

Pulled chicken saus
Pulled chicken maken

Serveren zoals bij de toko

Een broodje Indische pulled chicken is pas écht compleet met de juiste toppings en het juiste brood. Serveer het op een zacht en luchtig Surinaams broodje, zoals je dat kent van de toko. Dit broodje neemt de saus goed op en maakt elke hap een feestje. Voor extra frisheid en een knapperige bite voeg je atjar ketimoen toe- Indisch zuur van komkommer dat perfect contrasteert met de kip. Eventueel kun je nog wat gebakken uitjes of sambal toevoegen voor extra crunch en pit.

Indisch zuur
Atjar ketimoen

Moeilijk? Helemaal niet! Dit gerecht is eenvoudig te maken en een gegarandeerd succes. Probeer het zelf en geniet van deze Indische variant op pulled chicken!

Broodje Indische pulled chicken

Broodje Indische pulled chicken

Personen: 4 Bereidingstijd:
Beoordeling 4.2/5
( 121 keer gestemd )

Ingrediënten

  • 450 g kipdijfilet
  • 4 (Surinaamse) broodjes
  • 2 tenen knoflook
  • 2 sjalotten
  • 1 rode peper
  • 1 kippenbouillon blokje
  • 1/2 citroen
  • 5 el ketjap manis
  • 3 el ketchup
  • 1 el gula djawa
  • 1 el gembersiroop
  • 1/2 tl nootmuskaat
  • Atjar ketimoen (optioneel)
  • Zonnebloemolie

Zo maak je het

  • Kook circa 450 g kipdijfilet (of kipfilet) in een ruime hoeveelheid water in 15-20 minuten gaar. Voeg ook 1 kippenbouillon blokje toe.
  • Mix in de kom van een hakmolen 2 sjalotten, 2 tenen knoflook, 1 rode peper, 1/2 tl nootmuskaat en een flinke scheut zonnebloemolie fijn. Je kan eventueel alles ook ragfijn snijden.
  • Fruit de boemboe 2 minuten aan en voeg vervolgens 5 el ketjap manis, 3 el ketchup, 5 el water, het sap van een 1/2 citroen, 1 el gula djawa en 1 el gembersiroop toe. 
  • Verwarm op laag vuur en laat zo een beetje indikken. Als de saus te dik wordt voeg je wat extra ketjap en/of water toe.
  • Haal de kip uit de pan en pluk met 2 vorken tot je 'pulled chicken' hebt. Voeg de kip toe aan de saus en meng grondig. Verwarm nog even en voeg naar smaak extra ketjap of ketchup toe.
  • Verdeel de kip over de (geroosterde) Surinaamse broodjes en voeg eventueel nog wat frisse atjar toe.

Pulled chicken receptBroodje Indische pulled chicken

Heb je dit gemaakt?

Laat het ons weten via onze Instagram of Facebook met @SmaakMenutie of #SmaakMenutie. We zijn benieuwd naar het resultaat!

Misschien valt dit ook in de smaak

48 reacties

Daniëlle 30 maart 2018 - 07:56

Heerlijk broodje lijkt mij dit!

Reply
SmaakMenutie 31 maart 2018 - 09:54

Hoi Danielle, leuk om te horen! Hij is ook heerlijk, snel een keer maken 🙂

Reply
Patty 14 augustus 2018 - 20:12

Ga dit morgen maken in dubbele hoeveelheid. Rest overmorgen met rijst en sperziebonen. Hou van jullie recepten…al veel uitgeprobeerd.

Reply
SmaakMenutie 15 augustus 2018 - 11:54

Hoi Patty, leuk om te horen! Ook dit recept zal vast in de smaak vallen 🙂 Combinatie met sperziebonen en rijst is ook erg lekker. Veel (culinair) plezier! Groetjes, Tim – SmaakMenutie

Reply
Evelien 11 november 2018 - 19:00

Het was heerlijk, jammer dat ik geen foto kan toevoegen van het eindresultaat ??

Reply
SmaakMenutie 12 november 2018 - 09:15

Hoi Evelien, bedankt voor je reactie! Fijn dat het in de smaak viel 🙂 Weet niet of je ons op social (Insta, FB, Pinterest) volgt, maar daar kan je eventueel ook altijd een foto van het resultaat posten (vinden we altijd leuk 😉 )! Groetjes, Erik- SmaakMenutie

Reply
Petra 2 december 2018 - 22:33

Heb jullie recepten eens vluchtig bekeken ? ( dat was de bedoeling, maar was snel een uurtje kwijt ?). Alles ziet er gewoon lekker uit. Ga er zeker mee experimenteren ?

Reply
SmaakMenutie 3 december 2018 - 08:27

Haha leuk om te horen Petra! Ja zeker mee aan de slag gaan en laat ons weten of ze in de smaak vallen (vast wel) 🙂 Groetjes, Tim- SmaakMenutie

Reply
Karin 23 januari 2019 - 09:04

Hoi hoi ,Ik heb de kippenpoten lekker in de oven gebakken en laten garen in plaats van in de bouillon te koken, verder jullie recept gevolgd ,maar wat er smaakbeleving .
Fantastische recept !!!

Reply
SmaakMenutie 23 januari 2019 - 10:20

Hoi Karin, dat kan ook heel goed inderdaad. Lekker hoor 😀 Fijn dat het in de smaak viel, leuk!!

Reply
Celena 14 september 2020 - 16:42

Is erg lekker! Kom maar door met die Indische gerechten 🙂

Reply
SmaakMenutie 21 september 2020 - 11:16

Haha gaan we doen Celena!

Reply
1 2 3 5