Home Vlees en kip Varkenshaas met spek en champignonroomsaus

Varkenshaas met spek en champignonroomsaus

feestelijk ovengerecht

door SmaakMenutie
Varkenshaas met spek en champignonroomsaus

Dit kan iedereen

Deze heerlijke varkenshaas met katenspek en champignonroomsaus kan echt iedereen maken. Dit feestelijke ovengerecht zal het bovendien goed doen tijdens de feestdagen. Ook als je veel gasten hebt is dit gerecht een uitkomst. Makkelijk, snel en uitermate smaakvol. De varkenshaas bestrijken we met grove mosterd en vervolgens omwikkelen het met katenspek. Samen met de champignonroomsaus laten we het vervolgens verder garen in de oven. Serveer met groenten, frietjes of bijvoorbeeld aardappeltjes met rozemarijn en klaar!

Varkenshaas met spek en champignonroomsaus

Varkenshaas met spek en champignonroomsaus

Personen: 2-4 Bereidingstijd:
Beoordeling 4.0/5
( 103 keer gestemd )

Ingrediënten

  • 250 g kastanjechampignons
  • 150 g katenspek (of pancetta)
  • 150 ml kookroom
  • 2 varkenshazen
  • 2 sjalotten
  • 2 tenen knoflook
  • 1 runderbouillon blokje
  • 3 el grove mosterd
  • 2 el bloem
  • Roomboter
  • Verse tijm

Zo maak je het

  • Verwarm de (hetelucht)oven voor op 170-180 graden.
  • Bestrooi 2 varkenshazen (bij voorkeur op kamertemperatuur) met zout en peper en bak in een klont boter rondom bruin. Haal uit de pan en laat rusten onder aluminiumfolie.
  • Snipper ondertussen 2 sjalotten, snijd 2 tenen knoflook fijn en snijd 250 kastanjechampignons in plakjes.
  • Smelt een extra klont boter in de pan en fruit de sjalot en knoflook kort aan. Voeg de champignons toe en bak al omscheppend bruin.
  • Zet het vuur laag en voeg 2 ruime el bloem toe en bak al omscheppend gaar.
  • Maak een geconcentreerde bouillon van 1 runderbouillon blokje en 200 ml water. Schenk in etappes al roerend de runderbouillon toe tot de saus bindt.
  • Voeg 150 ml kookroom toe en blijf geregeld roeren tot de saus romig en gebonden is. Dit duurt circa 10 minuten.
  • Verdeel ondertussen op een snijplank de katenspek en plaats daar het varkenshaasje op. Bestrijk elk varkenshaasje rondom met grove mosterd. Voeg ook wat blaadjes verse tijm toe en vouw het geheel dicht.
  • Schenk de champignonroomsaus over de bodem van een ovenschaal. Leg de varkenshazen erbij, samen met wat takjes verse tijm en plaats 15-20 minuten in de voorverwarmde oven.

Varkenshaas receptChampignon roomsaus varkenshaasVarkenshaas uit de oven mosterdVarkenshaas makenVarkenshaas met spek en champignonroomsausVarkenshaas uit de ovenVarkenshaasje oven

Heb je dit gemaakt?

Laat het ons weten via onze Instagram of Facebook met @SmaakMenutie of #SmaakMenutie. We zijn benieuwd naar het resultaat!

Misschien valt dit ook in de smaak

16 reacties

Fokke 28 augustus 2025 - 16:41

Ik heb het spek alleen bovenop de haas geplaatst, in de saus wordt het spek alleen maar gekookt en niet gebakken.

Reply
1 2 3