Snels, zomers én lekker
Na een lange werkdag of een eindeloze file in zomerse temperaturen, heb je natuurlijk geen zin meer om uitgebreid te koken. Begrijpelijk – en gelukkig hoeft dat ook niet altijd.
Deze salade met geitenkaas, warme peer en Serranoham staat in no time op tafel. Fris, hartig, een tikje zoet – precies wat je nodig hebt op een dag als vandaag.
De combinatie van smaken is echt zo lekker. En je hoeft er nauwelijks moeite voor te doen. Terwijl de peer langzaam karamelliseert in de pan, heb jij namelijk alle tijd om de rest voor te bereiden. Het resultaat is een bord dat eruitziet alsof je lang hebt staan kokkerellen, terwijl je nauwelijks twintig minuten bezig bent geweest.
De kracht van geitenkaas
Geitenkaas is zo’n ingrediënt dat een gerecht meteen wat karakter geeft. Zacht en romig, maar met een licht pittige ondertoon. Perfect in een salade, want hij smelt niet weg in het geheel, maar blijft duidelijk aanwezig – zonder te overheersen.
Je vindt geitenkaas in allerlei varianten: vers, gerijpt, gerold in kruiden of honing. Voor dit gerecht kiezen we voor een zachte geitenkaas die je makkelijk in plakken snijdt of kruimelt. De romige textuur vormt een mooi contrast met het zout van de ham en het zoet van de peer. En ja, geitenkaas is ook nog eens lichter verteerbaar dan veel koemelkvarianten. Win-win dus!
Zoet, zout, fris en knapperig
Verhit een koekenpan zonder olie en bak de spekreepjes tot ze knapperig zijn. Laat ze even uitlekken op keukenpapier. In dezelfde pan bak je partjes peer tot ze goudbruin kleuren. Een klein beetje honing erbij, nog heel even laten karamelliseren, en klaar.
Maak intussen een simpele vinaigrette: klop 4 tot 5 eetlepels extra vierge olijfolie met 1 eetlepel balsamicoazijn, een theelepel vloeibare honing, een theelepel Dijonmosterd, en een snuf zout en peper. En hopla, je hebt binnen een halve minuut een mooie gebonden dressing die alles bij elkaar trekt.
Opbouwen maar
Verdeel de veldsla in een mengkom samen met de gesneden stukjes aardbei. Drapeer er reepjes Serranoham over, partjes warme peer, knapperige spekjes en gebrokkelde stukjes geitenkaas. Besprenkel met de vinaigrette en wat grof gehakte walnoten voor de extra crunch.
Serveer deze salade met geitenkaas en Serranoham lauwwarm, want dan komt de smaak van de peer en de kaas het beste tot zijn recht. Glaasje koude witte wijn erbij en opeten in het avondzonnetje. Dan ben je die drukke dag zo weer vergeten!
7 reacties
Echt heerlijk!!
Kun je de geitenkaas (eet ik niet) ook vervangen door bv feta of iets anders?
Ja zeker! Ik zou dan feta of wellicht blauwe kaas kiezen 🙂
Hallo, zowel deze salade als ook de salade met warme geitenkaas gemaakt.
In één woord verrukkelijk!!!
12 augustus 2022
Lekkere salade maar ik zou of aardbei met spekjes doen of serranoham met peer als salade. Allemaal in 1 salade vind ik dubbelop. Zonde van de smaakbeleving. Maar smaken verschillen natuurlijk.
Zo lekker! Ben deze site echt aan het herontdekken, nog niks gemaakt dat niet is bevallen. Ham vervangen door bresaola en spekjes weggelaten omdat wij thuis geen varkensvlees eten. Normaal neem ik kalkoen- of kalfsspekjes ter vervanging maar was deze vergeten. Niet gemist.
Net vanavond bij de bbq gegeten……….iedereen was wild enthousiast.
Super lekker