Home Erik's Asia Sambal goreng tempeh kering

Sambal goreng tempeh kering

sticky Indische snack

door SmaakMenutie
Sambal goreng tempeh kering

Jeej, tempeh

Een jaar of twee terug werd tempeh (of tempé) ineens gebombardeerd tot dé vegetarische ontdekking van het jaar. Heel vegetarisch en veganistisch Nederland was om en de tempeh was niet aan te slepen in de biologische winkels. Grappig. Ik heb er nooit bij stil gestaan dat het een ‘superfood’ was. Net als kurkuma. En zo eet ik dus al heel mijn leven onbewust super-gezond 😉 Koop je tempeh overigens het liefst bij de toko. Kost bijna niks en is dus ook nog eens hartstikke voedzaam. Tempeh is trouwens een blok van gefermenteerde sojabonen. De bonen worden eerst geweekt dan gekookt en daarna vermengd met een schimmel om te fermenteren. Het heeft wel iets van tofu maar toch heel anders. Wij maken er sambal goreng tempeh kering van. Een heerlijke Indische snack of bijgerecht als onderdeel van je Indische rijsttafel. Het is een combi van zoet en mild-pittig en lekker sticky.

Sambal goreng tempeh kering

Sambal goreng tempeh kering

Personen: 4 Bereidingstijd:
Beoordeling 4.1/5
( 105 keer gestemd )

Ingrediënten

  • 2 sjalotten
  • 2 tenen knoflook
  • 1 blok tempeh (ca. 400 g)
  • 1 rode peper
  • 3 el ketjap manis
  • 1 el bruine basterdsuiker
  • 1 tl trassi
  • 1 tl gemalen laos
  • 1 tl sambal oelek
  • Zonnebloemolie

Zo maak je het

  • Snijd 1 blok tempeh eerst in plakken en vervolgens in gelijke reepjes over de breedte zodat je allemaal gelijke stukjes hebt. Mag ook in blokjes overigens. Maar het 'hoort' in reepjes.
  • Bak (of frituur) de tempeh in een laagje (zonnebloem)olie rondom goudbruin. Dit is in een paar minuten klaar en moet waarschijnlijk in een paar etappes. Net afhankelijk van hoe groot je wok is.
  • Maak ondertussen een boemboe door 2 sjalotten, 2-3 tenen knoflook, 1 tl gemalen laos, 1 tl trassi, 1-2 tl sambal oelek, 1 el olie en een snuf zout te mixen tot een gladde pasta. Dit kan in de vijzel maar makkelijk is om de foodprocessor of (kom van de) staafmixer te gebruiken.
  • Verwijder de overtollige olie uit de wok als de tempeh gebakken is en fruit de boemboe even 2-3 minuutjes aan. Voeg de reepjes tempeh toe en schep alles goed door elkaar.
  • Haal het geheel uit de wok en zet even weg.
  • Schenk 3-4 el ketjap manis in de wok samen met 1 el bruine suiker. Let op: het geheel zal snel gaan borrelen. Nu zet je direct het vuur op de laagste stand en voeg de tempeh weer toe.
  • Hussel alles grondig door elkaar zodat het lekker sticky wordt. Je eet de tempeh lauwwarm of gewoon koud. Ook de volgende dag heerlijk!
  • Voor de finishing touch meng je er nog wat fijngehakte rode peper door en eventueel wat gebakken uitjes.

Tempeh bereiden Tempeh friturenSambal goreng tempeh kering Sambal goreng tempeh Sambal goreng tempé kering

Heb je dit gemaakt?

Laat het ons weten via onze Instagram of Facebook met @SmaakMenutie of #SmaakMenutie. We zijn benieuwd naar het resultaat!

Misschien valt dit ook in de smaak

33 reacties

Chantal 28 juli 2020 - 01:35

Heerlijk recept! Ik heb er nog wat paksoi and restje broccoli doorheen gedaan, was ook erg lekker. Mijn oma (indisch) deed er ook altijd boontjes doorheen.

Reply
SmaakMenutie 28 juli 2020 - 10:42

Goed idee Chantal, lekker! 🙂

Reply
Lea 28 september 2020 - 16:18

Hoihoi, dankjewel voor dit heerlijke recept!! Het smaakt echt precies zoals het normaal gesproken smaakte bij mijn oma en bij mijn favoriete toko!!

Reply
SmaakMenutie 29 september 2020 - 09:53

Een groter compliment kunnen we niet krijgen Lea, dankjewel!

Reply
Angela 20 november 2020 - 19:30

Hi ik had sajur lodeh gemaakt en had nog wat tempe en tahoe over. Nu heb ik dit gerecht gemaakt en daarna zowel de tempe als tahoe doorheen gedaan. Ik miste alleen de trassie, die had ik niet in huis. Ook zonder de trassie smaakt het goed (misschien een tip voor degene die allergisch zijn voor garnalen). Ik ga zeker meer van jullie gerechten maken. Dankjewel.

Reply
SmaakMenutie 22 november 2020 - 12:09

Wat een goed idee om van de ‘restjes’ dit heerlijke gerecht te maken Angela, slim! Fijn dat het in de smaak viel en leuk om te horen dat je meer van ons gaat maken 🙂

Reply
Pieter 8 maart 2021 - 07:54

mijn kinderen en vrouw zijn nooit zo weg van mijn creaties en experimenten. Deze tempeh echter vonden ze allemaal wel “ok” en dat is een hele overwinning. Ik was alleen de peper op het eind vergeten en dat is jammer want het mocht van mij wel wat heter.
Verder is het een heerlijk gerecht. Deze komt er vaker in bij ons voortaan.

Reply
SmaakMenutie 8 maart 2021 - 10:00

Wat leuk Pieter dat dit recept bij ze in de smaak viel! Op naar de volgende zou ik zeggen, totdat ze helemaal om zijn en nooit meer anders willen 🙂

Reply
Judy 21 maart 2021 - 09:04

Gemaakt!!! Zalig!! Ook bij mijn rijsttalel!

Reply
SmaakMenutie 21 maart 2021 - 11:55

Fijn Judy! Altijd lekker op de rijsttafel 🙂

Reply
1 2 3 4