Het witte goud
De klassieker der klassiekers: witte asperges met krieltjes, ham, een zacht eitje en verrukkelijke botersaus. Onze all-time favoriet zodra het aspergeseizoen weer losgebarsten is. Wij maken uiteraard de botersaus zelf. Hartstikke makkelijk namelijk. Dus weg met die kant-en-klare poeders. Eet ze met verse krieltjes. Liefst zelf geschild en gekookt natuurlijk. En kies voor een lekkere (been)ham. Beetje verse peterselie erover, een perfect zachtgekookt eitje erbij en klaar is kees. Smullen maar!
6 reacties
Hoewel het recept vrij traditioneel is, ging er toch een wereld voor mij open. Ik was zo’n persoon die het sausje nog steeds (vanaf nu verleden tijd 🙂 maakte a.d.h.v. de kant en klare poeders. Nooit geweten dat enkel roomboter met een snufje nootmuskaat een nog lekkerder sausje oplevert! Overigens mijn complimenten voor de prachtige foto’s bij de recepten, maken jullie deze zelf?
Goed om te horen Marcel! Fijn dat we je hebben kunnen overtuigen om het zélf te maken. Het is zo eenvoudig en zoveel lekkerder. Maar veel mensen weten dat niet. Bedankt voor het mooie compliment! Yes, deze maken we zelf 🙂 Groet, team SmaakMenutie
Ben benieuwd wij gaan het morgen eten met patat of zoete aardappel verheug me erop.
Lekker Dini! Vielen ze in de smaak? 🙂
Vanavond maken, alleen met gerookte zalm erbij mmmmmmmmm, nu al zijn in.
Weer bedankt voor het recept.
Groet Henny
Ook heerlijk Henny!