Home Erik's Asia Oosterse ovenschotel

Oosterse ovenschotel

met kip en groenten

door SmaakMenutie
Oosterse ovenschotel kip met groenten

Traybake

Wow, dit is zooo lekker. Het doet een beetje denken aan de kung po kai, maar dan uit de oven op een traybake. En nog makkelijker om te maken. Volop groenten, malse kip en een bite van de cashewnoten. Lekker met wat witte rijst!

Oosterse ovenschotel kip met groenten

Oosterse ovenschotel kip met groenten

Personen: 2-3 Bereidingstijd:
Beoordeling 3.8/5
( 165 keer gestemd )

Ingrediënten

  • 300 g kipdijfilet
  • 70 g cashewnoten
  • 2 tenen knoflook
  • 2 rode paprika's
  • 1 rode ui
  • 1 broccoli
  • 6 el sojasaus
  • 3 el witte wijnazijn
  • 1 el hoisinsaus 
  • 1 el vloeibare honing
  • 1 el maizena
  • 2 tl gembersiroop (of poeder)
  • 1 tl sesamolie

Zo maak je het

  • Verwarm de oven voor op 200 graden.
  • Verwarm in een steelpannetje 6 el sojasaus, 3 el witte wijnazijn, 1 el hoisinsaus, 1 el honing, 2 tl gembersiroop (of poeder), 1 tl sesamolie,  1 el maizena, 2 fijngesneden teentjes knoflook en 125 ml water. Breng tegen de kook en laat op laag vuur een beetjes indikken.
  • Snijd de kipdij in hapklare stukjes en meng zo'n 5 à 6 el van de saus door de kip.
  • Bedek een bakplaat met bakpapier. Verdeel de gemarineerde stukjes kipdij over de bakplaat en bak de kip 8-10 minuten in de voorverwarmde oven.
  • Snijd ondertussen de groenten: de roosjes van 1 (kleine) broccoli, 2 rode paprika's in kleine stukjes en 1 rode ui in wat grovere stukken.
  • Haal de bakplaat uit de oven en verdeel de gesneden groenten over de bakplaat. Besprenkel wederom met circa 5 à 6 el van de saus. Voeg ook de cashewnoten toe.
  • Bak het geheel nog eens een minuut of 10 (beetje afhankelijk van je oven).
  • Serveer met witte rijst en de rest van de saus. Mmmm!

Oosterse sausOosterse ovenschotel kipOosterse ovenschotel kip met groenten recept Oosterse ovenschotel kip met groenten maken Oosterse ovenschotel kip met groenten

Heb je dit gemaakt?

Laat het ons weten via onze Instagram of Facebook met @SmaakMenutie of #SmaakMenutie. We zijn benieuwd naar het resultaat!

Misschien valt dit ook in de smaak

39 reacties

Ab 8 november 2022 - 09:02

Gisteren dit gerecht gemaakt. De in het steelpannetje opgewarmde ingrediënten erg kort op laag vuur laten indikken maar toen bleven er max 4 eetlepels (te dikke) saus over. Alleen voor het vlees en groente zijn er echter al ca 10 á 12 eetlepels nodig. En dan nog de rest van de saus voor de rijst. Zelfs zonder de saus kort koken haal je dit niet. Lees wel dat er iemand geen maïzena gebruikt heeft, dit kan al wat schelen. We hebben snel nog een extra hoeveelheid saus gemaakt op basis van alle ingrediënten om over de rijst te doen maar toen was het te zout vonden wij. Wat doen wij fout?

Reply
SmaakMenutie 8 november 2022 - 10:13

Hoi Ab, dat is wel heel vreemd. Ben je misschien vergeten om 125 ml water toe te voegen? Zelfs met toevoeging van maizena zou er niet zo weinig saus over kunnen blijven. Het water zorgt er ook voor dat de saus niet al te zout wordt. Misschien heb je dit over het hoofd gezien? Dat lijkt mij de meest logische verklaring 😉

Reply
Ab 26 september 2022 - 10:05

Is het mogelijk het recept Oosterse ovenschotel kip met groenten icm ovenschotel zalm met teriyakisaus gelijktijdig op 2 lagen in de oven te maken(ca 190 graden hetelucht)

En als dit kan om het gerecht iets eerder op de dag te maken en later op te warmen? En indien mogelijk op hoeveel graden dan en hoe lang?

Reply
SmaakMenutie 28 september 2022 - 15:22

Als je vaker op 2 niveau’s gerechten gemaakt hebt zal dit voor de bereiding geen probleem zijn. Echter hebben we het zelf niet geprobeerd. Je kan het wel van tevoren klaar maken, maar zou het op het moment zelf in de oven zetten. Succes en geniet ervan! 🙂

Reply
elly 31 augustus 2022 - 14:13

kan je voor hoisinsaus iets anders gebruiken

Reply
SmaakMenutie 1 september 2022 - 16:16

Hoisinsaus heeft een hele typerende smaak en is helaas niet te vervangen..

Reply
Hermien 8 oktober 2022 - 19:14

Het was echt super lekker!! Dankjewel voor het heerlijke recept x

Reply
Cay 21 maart 2022 - 19:19

Vandaag ff op Google gekeken en zag jullie recept
. Heel simpel en lekker.
De gasten hebben genoten!
Dit wordt een blijvertje.

Reply
An. 24 oktober 2021 - 13:28

Ik ga het vandaag eten ,het ruikt al lekker met al die ingrediënten heb nog wel extra groenten erbij gedaan zoals een beetje bloemkool en champignons . Dus ben benieuwt .
Jullie horen het van me .

Reply
1 2 3 4