Kleurrijke roerbak
Toegegeven, als je de naam ‘kip pilav met perzik’ leest, denk je misschien aan een kruidig rijstgerecht uit het Midden-Oosten, Perzië of India waarbij je uren geduld moet hebben.
Daar staat pilav – of pilaf – namelijk bekend als een rijstgerecht waarbij de rijst eerst wordt gebakken of gefruit en daarna langzaam gaargestoofd in bouillon. Een beetje zoals risotto, maar dan met andere kruiden.
Toch bedoelen wij hier iets totaal anders als we het over ‘kip pilav’ hebben. Geen stoofrijst met een rijke kruidensmaak, maar eerder een kleurrijke roerbak van kipfilet, groenten en… perzik.
Een vleugje jeugdsentiment
Waarom noemen we het dan tóch kip pilav? De schuldige is waarschijnlijk een bekende producent van wereldgerechten, die het gerecht ooit op de kaart zette met die naam. En eerlijk is eerlijk, het is ook een gerecht dat voor velen het begin van hun ‘culinaire carrière’ markeerde. Zo ook voor ons.
Een jaar of twintig geleden stond ik voor het eerst zelf in de keuken dit gerecht – kip met paprika, courgette en perzik – te maken en het voelde als een waar meesterwerk. Geen ingewikkelde technieken, gewoon snijden, bakken, kruiden en serveren met rijst. Hartstikke trots op dit zelfgemaakte ‘wereldgerecht’.
De eenvoud van onze versie
Onze versie van kip pilav blijft trouw aan die herinnering. Geen lange lijst aan specerijen of ingewikkelde bereidingen, maar een snelle, smaakvolle maaltijd die je in een halfuurtje op tafel hebt. De zoete perzik combineert super goed met de kip en verse groenten.
“Geen lange lijst aan specerijen of ingewikkelde bereidingen, maar een snelle, smaakvolle maaltijd die je in een halfuurtje op tafel hebt”
En al is het dus geen ‘echte’ pilav, het heeft wel iets weg van de Turkse keuken, waar fruit zoals abrikozen of rozijnen niet zelden een plek krijgen in warme gerechten. Sterker nog, in de Ottomaanse keuken kom je geregeld een variant tegen die ‘sade pilaf’ wordt genoemd, waarbij rijst met gedroogd fruit wordt geserveerd. Zo zijn we er tóch nog een beetje dichtbij.
Durf te variëren
Hoewel perzik in siroop de klassieker is – lekker makkelijk uit blik – kun je dit gerecht heel goed aanpassen naar eigen smaak. Probeer eens abrikozen, zoals ze in Turkije doen, of voeg een handje rozijnen toe voor een extra zoetje. Geen fan van courgette? Vervang deze dan door bijvoorbeeld sperziebonen of broccoli.
Ook lekker, een snufje kaneel of een klein beetje komijn voor een subtiele kruidige ondertoon. De basis is flexibel en dat maakt dit gerecht juist zo geliefd. Het past zich moeiteloos aan, aan wat je in huis hebt – of waar je op dat moment zin in hebt.
Serveren met een frisse touch
Serveer de kip pilav met witte rijst – liefst basmatirijst – en strooi er vlak voor het opdienen wat fijngehakte platte peterselie overheen. Die frisse kruidigheid zorgt voor een mooi contrast met het zoete van de perzik. Wil je het nog wat frisser maken? Een lepel Griekse yoghurt met wat citroenrasp ernaast doet wonderen.
En voor wie er nog een completere maaltijd van wil maken: een eenvoudige salade met komkommer en rode ui is een lekkere aanvulling. Zo staat er binnen de kortste keren een kleurrijk, smaakvol bord op tafel, dat misschien weinig te maken heeft met échte pilav – maar des te meer met wat gewoon lekker is!
25 reacties
Ik heb hem gemaakt en ipv perziken er gewelde abrikozen in gedaan, het is hier goed in de smaak gevallen en komt zeker vaker op het menu bij ons 🥰
Een prima recept. Als je de boullion toedient, doe ik ook de rijst erbij in de verhouding 1 rijst op 3 boullion. Gaat prima!
Beste Mannen, wat hebben we genoten van Kip Pilav met perzik! Een heerlijk recept. Vanavond gaan we weer genieten van de Indische gehaktballetjes dat is ook smullen.
Groetjes Jeannette