Home Erik's Asia Kip met broccoli in soja-ketjapdressing

Kip met broccoli in soja-ketjapdressing

in een half uur op tafel!

door SmaakMenutie
Kip met broccoli in soja-ketjapdressing

Snel, voedzaam én lekker

Soms heb je van die dagen waarop je geen zin hebt om uitgebreid te koken maar toch iets gezonds en smaakvols op tafel wilt zetten.

Geen gedoe, geen lange lijst aan ingrediënten – gewoon een heerlijk en gezond bordje dat binnen een half uur klaar is. Voor die momenten is dit wokgerecht met kip en broccoli in een frisse soja-ketjapdressing een schot in de roos. Het is een heerlijke variatie op onze klassieker met biefstukreepjes, maar minstens zo lekker en voedzaam.

Wokgerecht kip met broccoli

Broccoli, super gezond

Broccoli speelt in dit gerecht natuurlijk een belangrijke rol. Wist je dat deze groente boordevol vitamines en mineralen zit? Denk aan vitamine C en K, maar ook aan vezels en antioxidanten.

Bovendien bevat broccoli sulforafaan, een stofje dat in verband wordt gebracht met ontstekingsremmende eigenschappen en mogelijk zelfs bescherming biedt tegen bepaalde ziekten. Niet slecht voor een groente die je maar een paar minuten hoeft te koken, toch?

Ingrediënten Oosters wokgerecht

De kracht van eenvoud

Wat dit gerecht zo aantrekkelijk maakt is de eenvoud. Malse stukjes kip worden kort gemarineerd in een dressing van sojasaus, ketjap manis, limoensap en een scheutje gembersiroop. Die combinatie geeft een perfecte balans tussen zout, zoet en fris én zorgt ervoor dat de kip heerlijk mals blijft.

Kip in soja-ketjapdressing

Het pittige komt van een fijngesneden rood pepertje, maar als je niet van pittig houdt, laat je die gewoon achterwege. Serveer het geheel met gestoomde witte rijst of noedels, een schijfje limoen, ringetjes lente-ui en eventueel wat extra rode peper.

Een doordeweekse topper

Het mooie aan kip met broccoli in soja-ketjapdressing is dat het zich moeiteloos leent voor een doordeweekse avond. Je hoeft niets voor te bereiden, praktisch alles kan in één pan, en binnen dertig minuten zit je aan tafel.

Roerbak kip en broccoli

Door de kip even kort te marineren terwijl je de rijst kookt en de groenten snijdt, haal je nét dat beetje extra smaak uit je ingrediënten zonder extra werk. Wil je variëren? Voeg wat cashewnoten toe voor een crunch of vervang de kip door tofu voor een vegetarische variant.

Smaak met een frisse twist

Wat dit gerecht net dat beetje extra geeft is de dressing. De combinatie van soja en ketjap zorgt voor hartigheid en diepgang, terwijl de limoensap en gember het gerecht fris en levendig houden. Het is zo’n sausje dat je eigenlijk het liefst over alles zou willen schenken. Serveer met wat schijfjes limoen en in ringetjes gesneden lente-ui.

Kip met broccoli in soja-ketjapdressing

Kip met broccoli in soja-ketjapdressing

Personen: 2 Bereidingstijd:
Beoordeling 3.7/5
( 140 keer gestemd )

Ingrediënten

  • 350 g kipdijfilet
  • 2 rode pepers
  • 1 limoen
  • 1 bosje lente-ui
  • 1 broccoli
  • 1 teen knoflook
  • 1 ui
  • 2 el ketjap manis
  • 2 el sojasaus
  • 1 el gembersiroop
  • Witte rijst (of noedels)
  • Zonnebloemolie

Zo maak je het

  • Maak een dressing van 2 el ketjap manis, 2 el sojasaus, 1 ragfijn gesneden teen knoflook, 1 ragfijn gesneden rode peper, 1 el vers limoensap en 1 el gembersiroop. Meng grondig door elkaar.
  • Snijd circa 350-400 g kipdijfilet in hapklare stukken en bestrooi rondom met een snuf zout. Meng de dressing door de kip en zet even weg.
  • Kook ondertussen de witte rijst volgens de verpakking of met behulp van een rijststomer. Je kan overigens ook noedels erbij serveren.
  • Snijd de roosjes van een (kleine) broccoli en kook de broccoliroosjes zodra het water kookt circa 4-5 minuten.
  • Snipper 1 ui (of sjalot) en fruit deze even kort aan in een scheutje zonnebloemolie. Voeg de gesneden kip inclusief de dressing toe aan de wok en bak al omscheppend tot de kip gaar en bruin is.
  • Giet de broccoli af en voeg toe bij de kip. Schep alles nog even goed om. Voeg eventueel wat extra ketap manis toe.
  • Serveer met witte rijst (of noedels), een schijfje limoen, in ringetjes gesneden lente-ui en eventueel extra rode peper.

Kip met broccoli in soja-ketjapdressing

Heb je dit gemaakt?

Laat het ons weten via onze Instagram of Facebook met @SmaakMenutie of #SmaakMenutie. We zijn benieuwd naar het resultaat!

Misschien valt dit ook in de smaak

52 reacties

Angelique Versteeg 17 februari 2021 - 18:43

Oehhhh mannen, met m’n bord op schoot aant genieten van dit recept. Een blijvertje wat mij betreft. Heb je lente ui door de rijst gedaan. HEERLIJK! Thnxx! 😃

Reply
SmaakMenutie 18 februari 2021 - 10:12

Fijn dat het je genoten hebt van ons recept Angelique, leuk!!

Reply
Gerda 17 februari 2021 - 17:23

Ik zit te denken welk voorgerechtje ik hierbij kan maken.
Hebben jullie een idee voor me.

Reply
SmaakMenutie 18 februari 2021 - 10:12

Hoi Gerda, misschien iets van een soepje?

Reply
william 17 februari 2021 - 07:49

Was weer een heerlijke maaltijd.
De extra pepers gingen er natuurlijk in 😆

Reply
SmaakMenutie 17 februari 2021 - 10:13

Haha heel goed William! Fijn dat het in de smaak viel 🙂

Reply
nel 13 februari 2021 - 11:38

Hallo Tim en Erik heb dat recept gemaakt heel makkeijk en het was heerlijk.
zelfs mijn kleinzoon vond het lekker

groetjes nel

Reply
SmaakMenutie 14 februari 2021 - 11:47

Fijn dat jullie ervan genoten hebben Nel! 🙂

Reply
Ria 12 februari 2021 - 00:06

Dit recept kwam als geroepen, ik had nog broccoli in de koelkast liggen wat op moest.
Zoals gewoonlijk een super lekker recept, en heel makkelijk.

Reply
SmaakMenutie 12 februari 2021 - 09:09

Leuk om te horen Ria! Fijn dat het in de smaak viel 🙂

Reply
Haits 15 maart 2023 - 15:24

Hoi,

Ik zocht een recept met mie, broccoli en kip en sojasaus…voor een weekend weg om eten te koken voor 16 personen…nog tips? Wat kan ik weglaten bijvoorbeeld? 8 kids aanwezig.

Reply
SmaakMenutie 16 maart 2023 - 11:13

Ik zou het verdelen over 2 flinke pannen en wees extra voorzichtig met de hoeveelheid rode peper en knoflook. Veel plezier! 🙂

Reply
1 2 3 7