Comfortfood uit één pan
Wij zijn dol op gerechten waarbij alles samen in één pan belandt. Minder afwas, meer gemak, en vooral een gerecht dat boordevol smaak zit.
Kip jambalaya met chorizo is precies zo’n succesnummer. In iets meer dan een half uur staat er een kleurrijke, geurige pan op tafel die meteen voor een feestelijke sfeer zorgt. Ideaal voor doordeweeks, maar ook perfect als je eters hebt.

De oorsprong van jambalaya
Hoewel de naam misschien exotisch klinkt, is jambalaya een echt Amerikaans gerecht. Het vindt zijn oorsprong in de staat Louisiana, waar culturen uit Spanje, Frankrijk en West-Afrika elkaar hebben beïnvloed. Het gerecht wordt vaak in verband gebracht met Gonzales, een stad die zelfs bekendstaat als de “jambalaya-hoofdstad”.

Het idee is simpel: rijst, groenten, vlees of vis, en een kruidige basis. Zo ontstond een stevige maaltijd die voedzaam en smaakvol is, en die je makkelijk aanpast aan wat je in huis hebt.
Cajun kruiden en variaties
Wat jambalaya zijn typerende smaak geeft, zijn de cajun kruiden. Wij mengen die het liefst zelf, met paprikapoeder, knoflook- en uienpoeder, oregano, tijm, basilicum, cayennepeper, zout en zwarte peper. Zo kun je de scherpte helemaal afstemmen op je eigen smaak.

Natuurlijk kun je ook gewoon een potje cajunkruiden uit de supermarkt gebruiken, maar dit is echt net zo makkelijk. Traditioneel wordt jambalaya gemaakt met kip en worst, vaak zogenaamde ‘andouille’, maar wij kiezen voor chorizo. Dat geeft een heerlijke, rokerige smaak aan de saus. Ook groenten zoals paprika en tomaat horen erbij, maar denk gerust aan variaties hierop, zoals garnalen, courgette of zelfs een vegetarische versie met bonen.
Onze versie op tafel
Wij gaan voor de klassieke combinatie. Dus kip, chorizo, paprika en witte rijst. Alles mag rustig sudderen in een saus van tomatenblokjes en bouillon, waardoor de smaken goed intrekken. Na zo’n 20 tot 25 minuten heb je een pan vol geurige jambalaya waar je alleen nog wat ringetjes lente-ui en frisse komkommer naast hoeft te serveren.

Het resultaat? Een gerecht dat warm en kruidig tegelijk is. Precies zo’n maaltijd waar je blij van wordt, zonder uren in de keuken te hoeven staan. Met kip jambalaya met chorizo haal je een stukje Louisiana in huis. Een kleurrijk eenpansgerecht dat laat zien hoe lekker simpel kan zijn. En het mooiste? Je hebt ook nog eens amper afwas.
64 reacties
erg lekker
Fijn dat ons recept in de smaak viel Willem!
Hoe dicht komt deze versie qua smaak/structuur/verhouding bij die van Knorr in de buurt?
Ik kook namelijk al enkele jaren zonder pakjes en zakjes, maar was inmiddels van plan om wat klassiekers van Knorr opnieuw te maken gevolgd door een versie zonder pakje, om er nu achter te komen dat Knorr dit wereldgerecht in z’n geheel al een tijdje niet meer aanbiedt.
Geschreven, D. W. Flevoland
ohhohohohhoh! ik sta in de fik! wat scherp! maar wel lekker en hij komt behoorlijk in de buurt cq gaat overheen die van knorr. dit ga ik vaker zo maken, alleen volgende keer minder chili poeder en cayenne pepper er in doen.
Haha goed om te horen dat het de smaak had die je zocht! (Minus de chilipoeder en cayennepeper dan 😉 ) Leuk dat je alle klassiekers gaat maken! Wij hebben er zelf ook een aantal gemaakt: https://smaakmenutie.nl/tag/wereldgerechten
De kruidenmix is klaar.
Dus dit eten we vandaag .
Het lijkt me heerlijk.
Al veel recepten gemaakt van jullie TOPPPPP.
Heerlijk.De kruidenmix zelf gemaakt. Dus niet te ? pittig. Dit ga ik vaker maken.
Leuk dat je zelf de kruiden-mix hebt gemaakt Annie. Eenvoudig is het he? Fijn dat het in de smaak viel! 🙂