Een cheesecake zonder ovenstress
Cheesecake: het klinkt als iets dat je alleen op zondagmiddag met veel geduld en een perfect afgestelde oven aandurft. Maar niets is minder waar.
Deze versie is een no-bake variant, wat betekent: geen oven, geen zorgen. Het kost je slechts een half uurtje om deze taart in elkaar te zetten. En daarna doet de koelkast het werk. Het resultaat? Een zijdezachte, romige cheesecake met een knipoog naar Tony’s iconische karamel-zeezout reep.
Heerlijke crunchy bodem
De basis is simpel, Oreo’s. De bekende koekjes worden fijn gemalen en gemengd met gesmolten boter. Dit mengsel druk je stevig aan op de bodem van je springvorm. Het geeft niet alleen een lekkere crunch, maar ook een subtiele chocoladesmaak die perfect samengaat met de karamel-zeezout-vulling. Even in de koelkast en klaar is je bodem.
Romige vulling met een twist
De vulling is wat deze taart écht bijzonder maakt. Slagroom wordt luchtig geklopt, waarna je er zachte roomkaas doorheen spatelt (denk aan MonChou). Ondertussen smelt je een reep Tony’s Chocolonely karamel-zeezout au bain-marie, die samen met wat gelatine door het roommengsel gaat.
Het resultaat is een rijke, romige vulling met een subtiele zoute touch. Giet dit over je koekjesbodem en laat de koelkast vervolgens z’n werk doen. Minstens een uur opstijven. Perfect om ondertussen iets anders te doen (of alvast een vork klaar te leggen om te proeven).
Salted caramel: makkelijker dan je denkt
Salted caramel maken klinkt misschien moeilijk, maar het is verrassend eenvoudig. Suiker laten smelten tot een goudkleurige karamel, afblussen met een klontje boter en een scheutje slagroom — en een snuf zeezout natuurlijk. Even goed roeren en je hebt een saus waar menig dessert jaloers op zou zijn. Je kunt ‘m ruimhartig over de opgesteven cheesecake schenken, of er lekker mee zigzaggen en wat moois maken.
De finale
Als finishing touch hak je een tweede reep Tony in grove stukken en strooi je die over de karamel. Dat ziet er niet alleen feestelijk uit, maar geeft bij elke hap een knapperige verrassing. En eerlijk: zelfs zonder de extra karamel is deze taart al onweerstaanbaar. Maar met? Dan is het een instant publieksfavoriet! Perfect voor een verjaardag of ander feestje!
72 reacties
Klopt helemaal wat Joep aangeeft. Ik heb na dit fiasco ook eerst de gelatine laten smelten in 3 eetlepels water, toen door het room mengsel geroerd en daarna de gesmolten chocolade erbij gedaan.
Het is aangepast Joep en Kelly! Dank voor jullie alertheid 😉
Net ook de taart aan het maken. De gelatine bij de chocolade gedaan en het werd met twee keer roeren een klomp. Ik had stiekem al het idee dat dit niet zou werken want water en chocolade zijn vijhanden.
Dus nog even een tip smelt de chocolade en doe deze bij het room mengsel. Smelt daarna in twee eetlepels room om melk de geweekte gelatine en roer deze door het room memgsel.
Hoi Joep, bedankt voor je tip. Wij hadden er weliswaar geen last van, maar ik vind je tip wel een hele goede. Gaan we aanpassen in het recept. Hoop dat de taart smaakte ? Thanks!
Bij mij gaat het mis tijdens de gelatine toevoegen aan de gesmolten chocolade. Ik heb heul snel geroerd zoals er stond maar chocolade werd heel snel hard en korrelig 🙁 wat doe ik fout??
Hoi Ilse, hmmmz misschien was het niet genoeg gesmolten? Als je de gelatine weglaat moet het ook wel lukken hoor. Was de taart wel lekker 😉
Wat een heerlijke taart en heldere uitleg. Maak hem deze week al voor de tweede keer. Vrienden noemde de taart “restaurantwaardig”. Bedankt voor het delen van dit recept!
Wow thanks voor het compliment Kim! Moeilijk om niet constant van te blijven eten hè 😛
Heb net de taart gemaakt, maar als ik de chocolade gelatine-mix bij de slagroom roomkaas-mix doe, wordt de chocolade sliertig. Enig idee hoe dit kan?
Hoi Izee, wellicht is de gelatine niet goed opgenomen? ik heb het niet eerder gehad. Was de smaak wel goed 😉