Home Erik's Asia Kung po kai

Kung po kai

Chinese klassieker

door SmaakMenutie
Kung Po Kai

Kip kung pao

Bij Chinees eten denken helaas veel Nederlanders alleen aan babi pangang met foe yong hai en een hele dikke zoete saus. Maar de échte Chinese keuken is veel diverser en lekkerder! Jinai Looi leerde mij de verschillen tussen de Aziatische keukens in haar workshop Chinees koken. Waaronder deze Chinese Kung Po Kai, ook wel Kip Kung Pao genoemd. Een echte klassieker!

Kung Po Kai

Kung po kai

Personen: 2 Bereidingstijd:
Beoordeling 3.8/5
( 193 keer gestemd )

Ingrediënten

  • 350 g kipdijfilet
  • 30 g cashewnoten
  • 2 tenen knoflook
  • 1 rode paprika
  • 1 groene (of gele) paprika
  • 1 bosje lente-ui
  • 1 el hoisinsaus
  • 1 el oestersaus
  • 1 tl sambal oelek
  • Witte rijst

Zo maak je het

  • Snijd 350 g kipdijfilet in hapklare stukjes en meng 1-2 riante el oestersaus. Zet even weg.
  • Snijd 1 rode en 1 gele (of groene) paprika in stukjes en 1 bosje lente ui in ringetjes.
  • Neem een wok en bak de kip op middelhoog vuur in een scheut olie bruin en gaar. Let op: vooral niet roeren/wokken. Gewoon de kip 3 minuten per kant bakken (ja, dit voelt onnatuurlijk in een wok, maar van al dat schudden wordt je kip nooit mooi bruin en krokant).
  • Snijd ondertussen 2 teentjes knoflook fijn en voeg deze toe aan de kip zodra de kip gekleurd is.
  • Schuif de kip een beetje aan de kant en voeg nu de paprika en driekwart van de lente-ui toe. Ook nu geldt, niet roeren maar rustig laten 'bakken'. Na 3 à 4 minuten roer je het geheel nog een keer goed door elkaar.
  • Voeg nu 1-2 el hoisinsaus toe en 1 tl sambal oelek. Roer alles op matig vuur nog een minuutje door elkaar.
  • Schep op een bord witte rijst of mie samen met de kip, de rest van de lente-ui en een handje cashewnoten. 

Kung po kai ingrediënten Kung po saus Kip pao kai Kip kung pao

Heb je dit gemaakt?

Laat het ons weten via onze Instagram of Facebook met @SmaakMenutie of #SmaakMenutie. We zijn benieuwd naar het resultaat!

Misschien valt dit ook in de smaak

103 reacties

Ad.Roxs 14 januari 2022 - 15:17

Gaan we in het weekend maken, Complimenten voor jullie mooie site en zeker voor de
duidelijke en lekkere gerechten

Reply
Linda 27 september 2021 - 02:20

Zo lekker 😋😋😋

Reply
Nellie 2 september 2021 - 21:55

Heb het al verschillende keren gemaakt, SUPER lekker en snel klaar. Ook een heel makkelijk gerecht om op de camping te maken.

Reply
betty alsemgeest 22 augustus 2021 - 22:07

vandaag gegeten, erg lekker

Reply
SmaakMenutie 23 augustus 2021 - 11:33

Fijn Betty! Dat horen we graag 🙂

Reply
Linda 3 juli 2021 - 17:28

Gister dit gerecht gemaakt voor 4 personen. Ik had dus 800 gr. kip. De kip heb ik gemarineerd met 2 eetlepels oestersaus. En ik heb inderdaad 3 verschillende kleuren paprika gebruikt. Ik heb op het laatst 3 eetlepels hoisinsaus toegevoegd, maar de volgende keer mogen dat er wel 4 zijn. En inderdaad 1 bosje lente-ui is voldoende. Kortom, wij hebben met 4 volwassene heerlijk gegeten! Wordt een blijvertje hier 🙂

Reply
SmaakMenutie 5 juli 2021 - 10:28

Fijn dat het allemaal gelukt is Linda en dat iedereen ervan genoten heeft 🙂

Reply
1 5 6 7 8 9 11