Home Erik's Asia Kip in romige tomatensaus

Kip in romige tomatensaus

met rijst en groenten

door SmaakMenutie
Kip in romige tomatensaus met rijst en groenten

Snelle variatie op een Indiase klassieker

Wij zijn echt dol op Indiase curry’s. De heerlijk geurige specerijen, romige sauzen en rijke smaken maken een curry tot echte comfort food.

Alleen… soms ontbreekt de tijd of energie om uitgebreid in de keuken te staan. Daarom hebben we een heerlijke variatie bedacht: een snelle kip in romige tomatensaus met rijst en groenten. Deze maaltijd staat al binnen een half uur op tafel en biedt toch die authentieke, kruidige smaak waar we dol op zijn. Echt waar!

Kip in tomatensaus Tomato Frito

Garam massala

Wat deze snelle curry zo’n Indiaas karakter geeft is zonder twijfel de garam massala. Deze specerijenmix is onmisbaar in de Indiase keuken. Het is geen vast recept: elke regio (en zelfs elk huishouden!) heeft z’n eigen variant. Meestal bevat het een combinatie van onder andere kaneel, kardemom, kruidnagel, komijn, koriander en nootmuskaat.

Kip in tomatensaus recept

Garam massala betekent letterlijk “hete kruiden” – niet per se pittig, maar meer verwarmend van smaak. Het geeft veel smaak aan je gerecht zonder dat je veel losse kruiden hoeft toe te voegen. Ideaal toch?

Romige touch

Naast de garam massala gebruiken we ook andere smaakmakers zoals paprikapoeder, gemalen komijnzaad en gember. De romige touch komt van een flinke lepel (Griekse) yoghurt, die de saus zijdezacht maakt en tegelijk zorgt voor een frisse tegenhanger van de specerijen. Heb je geen yoghurt in huis? Kokosmelk kan eventueel ook, maar dan krijgt het gerecht wel een iets andere smaak.

Lekker snel en flexibel

Als groenten kiezen we voor courgette en paprika omdat ze snel garen en hun smaak behouden. Maar voel je vrij om te variëren met wat je in huis hebt. Denk aan spinazie, aubergine, peultjes of wat extra tomatenblokjes voor een vollere saus.

“Een heerlijk werelds gerecht dat perfect past in een druk doordeweeks schema”

Serveer dit heerlijk gerecht met witte rijst of naanbrood en maak het eventueel af met wat verse peterselie of koriander. Kortom: dit is een heerlijk ‘werelds’ gerecht dat perfect past in een druk doordeweeks schema. Snel, smaakvol en met een vleugje India. Eet smakelijk!

Kip met tomatensaus
Kip in romige tomatensaus met rijst en groenten

Kip in romige tomatensaus met rijst en groenten

Personen: 2-3 Bereidingstijd:
Beoordeling 3.7/5
( 263 keer gestemd )

Ingrediënten

  • 450 g kipfilet (2 stuks)
  • 350 g tomaten passata
  • 100 ml Griekse yoghurt
  • 2 sjalotten
  • 2 tenen knoflook
  • 1 rode paprika
  • 1 courgette
  • 3 tl garam massala
  • 1 tl gemalen komijnzaad
  • 1 tl paprikapoeder
  • 1 tl gemalen gember
  • Witte rijst
  • Verse peterselie (optioneel)
  • Olijfolie

Zo maak je het

  • Snijd 2 kipfilets van totaal circa 450 g in hapklare stukjes en bestrooi rondom met zout en peper. Bak de kip in een scheutje olijfolie rondom bruin en gaar.
  • Snijd ondertussen 1 paprika in reepjes of blokjes en 1 courgette in halve maantjes. Snipper tevens 2 sjalotten (of 1 ui) en snijd 2 tenen knoflook fijn.
  • Haal de kip uit de pan en zet even weg. Voeg wat olijfolie toe aan de pan en fruit de sjalot en knoflook even een minuutje aan.
  • Voeg vervolgens de courgette en paprika toe en bak al omscheppend een minuut of 5-7 op middelhoog vuur.
  • Schenk nu 350 g tomaten passata over het geheel samen met 3 flinke tl garam massala, 1 tl paprikapoeder, 1 tl gemalen komijnzaad en 1 tl gemalen gember.
  • Meng alles grondig door elkaar en voeg tevens de kip weer toe aan het geheel. Roer nu ook ongeveer 100 ml (Griekse) yoghurt door het gerecht zodat het extra romig wordt. Laat met deksel (schuin) op de pan nog een minuut of 5 pruttelen.
  • Serveer met witte rijst en (optioneel) verse peterselie.

Kip in romige tomatensaus met rijst en groenten

Heb je dit gemaakt?

Laat het ons weten via onze Instagram of Facebook met @SmaakMenutie of #SmaakMenutie. We zijn benieuwd naar het resultaat!

Misschien valt dit ook in de smaak

83 reacties

Joke 23 augustus 2020 - 11:02

Ziet er weer heerlijk uit! Moet je voor 5 pers. dubbele hoeveelheden gebruiken? Alvast bedankt!

Reply
SmaakMenutie 24 augustus 2020 - 09:23

Dankjewel Joke, bedankt voor het compliment! Het is ook een heerlijk gerecht. Je kan inderdaad de dubbele hoeveelheid aanhouden, maar wees wat voorzichtiger met de garam massala want deze is erg overheersend. Laat het smaken! 🙂

Reply
Miranda 5 augustus 2020 - 13:00

Ziet er heerlijk uit! Weten jullie een (al dan niet self made?) alternatief voor het Heinz pakje? Om t suiker en zout gehalte wat lager te krijgen. Dank!

Reply
SmaakMenutie 5 augustus 2020 - 14:28

Hi Miranda, ja het is ook heerlijk! Je zou ook verse tomaten kunnen gebruiken 🙂

Reply
Bert 18 juli 2020 - 09:11

Man, man, man, wat kansloos lekker deze 🙂
Eindelijk een site gevonden waar het om lekker eten draait en niet alleen maar met praktisch ongekookte, dus keiharde en gezonde groenten en recepten. Gezond eten kan en mag toch ook lekker zijn?|
Echt, hou vol mannen.

Reply
SmaakMenutie 19 juli 2020 - 16:25

Haha dankjewel Bert! Wat ontzettend leuk om te horen. Dat klopt helemaal wat je zegt. Eten moet vooral lekker zijn en als je een goede balans hebt tussen gezond en “minder gezond” dan kan dat prima 🙂

Reply
Laura 12 juni 2020 - 07:33

Wij hebben garnalen gebruikt i.p.v. kip en dat was ook erg lekker. Dankje voor het idee!

Reply
SmaakMenutie 12 juni 2020 - 10:38

Wat een goed idee, lekker Laura!

Reply
Hielco 24 mei 2020 - 22:13

Deze zaterdag gegeten. Zelf een beetje pittiger gemaakt. De griekse yoghurt er door maakt m romig en geeft een heerlijke smaak. Bedankt weer!

Reply
SmaakMenutie 25 mei 2020 - 12:03

Goed om te horen Hielco! Maak ‘m inderdaad zo pittig als je zelf wil, net wat je lekker vindt 🙂

Reply
1 2 3 4 5 9