Oelala loempia!
Wie loempia zegt, denkt al snel aan die grote versies van de afhaalchinees. Lekker hoor, maar laten we het vandaag hebben over een veel verfijndere variant: de Indonesische loempia.
Net iets groter dan een vlammetje, knapperig van buiten en rijkgevuld van binnen. Geen snack die je gedachteloos naar binnen schuift, maar eentje waarbij je elke hap proeft. Zelf maken moeilijk? Zeker niet! Sterker nog, het is een hartsikke leuk klusje waar je uiteindelijk een flinke berg heerlijke loempia’s aan overhoudt.
Klein maar boordevol smaak
Het geheim van een goede Indonesische loempia zit ‘m in de vulling. En die maken we lekker zelf, met kipfilet en hamlappen als basis. Snijd het vlees in piepkleine stukjes. Want hoe fijner, hoe beter.
Dit zorgt ervoor dat de smaken goed mengen én dat het straks lekker eet zonder grote brokken. Vervolgens voegen we fijngesneden groenten toe: prei, rode paprika, Chinese kool (of witte kool, als je dat toevallig in huis hebt) en een handje taugé voor de knapperigheid.
De smaakmakers
Roerbak alles kort in een ruime wok of pan met een beetje olie. Dan is het tijd om de boel op smaak te brengen. Voeg een verkruimeld kipbouillonblokje toe, een theelepel ketoembar (korianderpoeder), een lepeltje sambal (of meer, als je van pit houdt), en een scheut ketjap manis.
Dit zorgt voor die typische, lichtzoete Indonesische smaak. Tot slot gaat er ongeveer 75 gram soe-oen (glasmie van mungbonen) doorheen, die je vooraf even in heet water hebt geweekt. Alles goed mengen en dan laten afkoelen.
Rollen maar
Zodra de vulling is afgekoeld, is het tijd voor het leukste deel: het rollen. Gebruik loempiavellen (die kun je kopen bij de toko of diepvriesafdeling van de supermarkt). Leg een beetje vulling op elk vel, vouw de zijkanten naar binnen en rol op. Het laatste puntje bestrijk je met een papje van bloem en water zodat alles netjes dicht blijft. En dan hup, klaar om te bakken.
Goudbruin en krokant
Bak de loempia’s in een wok of ruime pan met een laagje zonnebloemolie op middelhoog vuur. Ongeveer 4 tot 6 minuten, waarbij je ze regelmatig keert tot ze mooi goudbruin zijn. Geen zin om erbij te blijven? Dan kun je ook de frituurpan gebruiken.
Zet die op 170 à 180 graden en bak de loempia’s in een paar minuten krokant. Serveer ze lekker (lauw)warm, eventueel met wat zoete chilisaus of extra sambal. Met deze hoeveelheden maak je zo’n 20 tot 25 loempia’s, dus perfect om te delen (of gewoon lekker zelf op te eten).
35 reacties
Ik volg jullie met plezier jullue smakelijke recepten, waarvoor dank,! Dit recept lijkt me heerlijk als groot liefhebber van de aziatische keuken. Maar ik heb een vraag. Ik frituur nooit (airfryer) en heb geen frituurpan. Nu vraag ik me af, als ik dit in olie bak hoe weet ik dan wanneer de olie op de juiste temperatuur is? Hebben jullie tips? En dan is vraag 2 hoe hou je die temp op gas dan precies goed?
Ik ben benieuwd!
Hartelijke groet
Jeanette
Hoi Jeanette, wat leuk om te horen dat je ons met plezier volgt! 🙂 Als je frituurt in een wok of pan is het altijd een beetje aftasten of de temperatuur goed is. Maar er is wel een trucje. Gooi een stukje brood in de olie om te testen of de temperatuur goed is. Als het stukje brood meteen weer naar boven komt drijven en niet te snel bruin wordt dan is de temperatuur zo rond de 170 graden. Wordt het brood direct bruin? Dan is het vet te heet. Begin gewoon op wat lager vuur. Je kan beter het vuur iets hoger moeten zetten dan omgekeerd. De vulling van de loempia is al gaar, dus als je iets minder lang frituurt is dat geen probleem hoor. Succes! Het gaat je vast lukken!
Dankjewel! Ik ga het zeker proberen!
Hallo! Ik ga komend weekend heerlijk wat Indonesische recepten uitproberen, waaronder deze loempia’s. Mijn vraag is kan je ze ook al nu voorbereiden, zonder ze af te bakken en dan invriezen? Gr Monique
Hoi Monique, wat lekker zeg! Ja hoor, dat kan heel goed 🙂 Veel kookplezier! Groet, Erik- SmaakMenutie
Wat een fijne site hebben jullie! Mijn complimenten!
Als ik de loempia’s voorbereid en ingevroren heb, hoe lang moet ik ze dan frituren?
Alvast bedankt.
Hoi Joke, wat leuk om te horen. Dankjewel! Je kan ongeveer dezelfde tijd aanhouden, maar test het anders even door een iets lagere temperatuur aan te houden en ze dan iets langer te frituren. Succes en groet, Erik- SmaakMenutie
Wat een heerlijke recepten staan er op de site mijn complimenten? nou wil ik graag de indonesische loempia maken maaar ik heb een airfryer, kan ik ze daar ook in bakken en op welke temp.? Had ze gemaakt en ingevroren en geba kken in de airfryer maar ze blijven wit en worden zo hard dat je er een spijker mee in de muur kunt slaan. Enig idee?
Hoi Carien. Dankjewel voor het compliment! Leuk om te horen :). Heb je de loempia’s ingevroren zonder ze eerst te bereiden in de airfryer? Ik kan mij voorstellen dat dit de reden is. Maar eerlijk gezegd durf ik het niet met zekerheid te zeggen omdat wij geen ervaring hebben met de airfryer… Misschien toch maar in de frituur? 😉
Hallo. Wat een heerlijke gerechten allemaal. Een vraagje. Ik wil graag de loempia maken. Kan ik die ook in de oven bakken ,als ik ze met een kwastje met olie insmeer.
Dankjewel Loes, leuk om te horen! Ik denk dat het wel kan alhoewel we het zelf nooit gedaan hebben 🙂
Lekker recept 🤗 maar hoe voorkom ik dat het loempia’s open barst tijdens het bakken?
Als je ze maakt zoals beschreven dan zullen ze niet openbarsten 🙂