Zo simpel maar zó lekker
Sommige broodjes hoef je niet ingewikkeld te maken om een plek in je hart (en je lunchrepertoire) te veroveren. Een goed voorbeeld? Wat dacht je van dit broodje warme beenham met honing-mosterdsaus.
Geen poespas, geen stapels ingrediënten, gewoon pure smaken die het altijd goed doen. Het is zo’n broodje dat je in een lunchroom zou bestellen, maar dat thuis net zo makkelijk en lekker te maken is.
Beenham: de ster van het broodje
Beenham is zo’n klassiek stukje vlees dat vaak wordt geassocieerd met diners of buffetten, maar het verdient absoluut ook een hoofdrol in een lunchgerecht. Het is een mild gezouten en gegaard stukje varkensvlees dat van nature mals en vol van smaak is.
Voor dit recept gebruiken we de dun gesneden variant die je bij de slager (of supermarkt) als broodbeleg vindt. Door de plakjes even aan te bakken in een grill- of koekenpan, worden ze licht gekaramelliseerd en komen de smaken nog beter tot hun recht.
De saus die alles samenbrengt
Wat dit broodje écht bijzonder maakt, is de honing-mosterdsaus. Romig, pittig en licht zoet, precies die combinatie waar je bij het eerste hapje al van weet: dit klopt. De saus maken we door twee eetlepels grove mosterd te mengen met één eetlepel vloeibare honing en 100 ml kookroom.
Verwarm dit op laag vuur en laat het rustig indikken tot een fluweelzachte saus. Niet te zuinig zijn hoor, een royaal belegde pistolet met warme beenham én een flinke lepel saus is wat dit broodje zo lekker maakt.
Serveren zoals wij ‘m het liefst eten
Je kunt dit broodje natuurlijk aanvullen met wat rucola, komkommer of een schijfje augurk voor extra frisheid en bite. Maar eerlijk gezegd: het allerlekkerst vinden wij ‘m zonder opsmuk. Een vers afgebakken (liefst nog een beetje warm) pistoletje, een flinke portie warme beenham en een royale schep saus — meer heeft het niet nodig.
Deze hoeveelheden zijn perfect voor twee royaal belegde broodjes. Serveer ze als lunch in het weekend, of als makkelijke avondmaaltijd met een soepje erbij. Kortom: dit is comfortfood op z’n best. Eenvoudig, snel klaar, en elke hap is genieten!
7 reacties
De broodjes beenham.
Precies zoals ik ze lekker vindt. Top
Wat praktisch de oventip.
Dank
Gewoon wauw 🥰🥰🥰 en erg leuk om te lezen wat jullie allemaal en jullie er ook je eigen twist aan geven ,zo ben ik ook alleen bij jullie hoef ik dat niet te doen dit broodje was echt heerlijk met de saus ben jullie gaan volgen wil wel meer van jullie gaan maken
Leuk Tina! Geniet van al het lekkers dat je nog gaat maken 🙂
Heerlijk, zojuist gegeten! Ik vind de saus koud het allerlekkerst. Dank jullie wel! Smullen!!
Leuk om te horen Culpa! Fijn dat het broodje in de smaak viel 🙂
Hier heb ik nu wel zin in! Ziet er lekker uit!
Haha ja het is ook een heerlijk broodje! Dankjewel, snel een keer maken! 🙂