Precies wat je nodig hebt
Op zoek naar een simpel en super smaakvol ovengerecht dat je weinig moeite kost? Deze ovenschotel met kip en paprika is precies wat je nodig hebt!
De combinatie van malse kip, geroosterde paprika en een romige saus maakt dit gerecht echt een succes bij iedereen. Bovendien doet de oven het meeste werk voor je! Ideaal voor een doordeweekse dag of als je geen zin hebt om lang in de keuken te staan.
Een romige, smaakvolle saus
De basis van deze ovenschotel met kip en paprika is zonder twijfel de saus. We mengen kippenbouillon met crème fraîche, knoflook, grove mosterd en een vleugje citroensap. Deze saus zorgt ervoor dat de kip lekker mals blijft en de groenten zowel hun smaak als vitaminen behouden.
De perfecte combinatie van kip en groenten
Naast kipdijfilet en paprika voegen we ook rode ui en een handjevol cherrytomaatjes toe aan de braadslee. Dit zorgt voor extra smaak en bovendien een mooie kleur op je bord. Om het gerecht te karameliseren en een ‘zoetje’. te geven, schenken we er vloeibare honing overheen. Dit zorgt voor een subtiele karamelisatie in de oven. Tot slot leggen we een paar schijfjes citroen bovenop voor een extra frisse touch— vergeet deze overigens niet te verwijderen als je het serveert.
Hoe maak je er een volledige maaltijd van?
Wil je er een compleet gerecht van maken? Serveer er dan wat aardappelpartjes of witte rijst bij. Heb je meer zin om te kluiven? Vervang de kipdijfilet dan gerust door drumsticks of kippenbouten.
Plaats de ovenschaal in een voorverwarmde oven op 200 °C en laat het geheel 35-45 minuten bakken tot de kip gaar is en de groenten lekker geroosterd zijn. Eet smakelijk!
35 reacties
Echt heerlijk!
Echt van genoten 👌
Het was een heel lekker recept. Ondanks de dunne ovenschaal, veel vocht. We hebben dat opgelost dmv de rijst, waar we het vocht over hebben gedaan. De smaak was heerlijk.
In de receptenlijst staat kipdijfilet maar in de reacties van lezers gaat het over drumsticks. Horen die reacties eigenlijk bij een ander recept?
Nee hoor, maar in het intro zeggen we dat je ook drumsticks kan gebruiken. Maar kies vooral wat je lekkerder vindt 🙂
kan ik ook iets anders gebruiken voor crème fraiche?
Je zou kookroom kunnen proberen!
Kan je de krieltjes ook de laatste 15 minuten in de braadslee er bij doe!
Het kan wel, maar dan worden ze niet lekker krokant. Ik zou ze er dus lekker apart erbij serveren 🙂